UZLAŞTIRMACILAR VE ARABULUCULAR DERNEĞİ

18 OCAK 2019 UZLAŞTIRMACI UYAP GÜNCELLEME IŞLEMİNE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME

18 Ocak tarihinde Bilgi İşlem Daire Başkanlığınızca genel bir yükleme yapılması planlanmaktadır.
Söz konusu güncellemeye ilişkin olarak:

Yükleme yapılırsa evraklar artık portaldan verilecek ve teslim tutanağı hazırlanmayacak.
Tevzi aynı şekilde yapılacak olup, testleri başarıyla gerçekleştirilmiştir

Dosya durumu tevzi ettiğiniz anda eskisi gibi "Beklemede" olacak ve kişinin kabul etmesi halinde durum "Teslim Edildi" olarak güncellenecek. Büro tarafından herhangi bir teslim tutanağı hazırlanmayacaktır. Dolayısı ile
dosyasını alamama durumu tarihe karışacaktır. 

Kişi tarafına görevlendirilen  dosyayı kabul etmek ve teslim almak istediğinde açılacak olan banner ekranında hazırlamış olan dosyanın teslimine ilişkin tüm sorumlulukları kabul ettiğine dair matbu metni onaylamasına müteakip kabul işlemini  gerçekleştirebilecektir.

Dosyada uzlastirmaciya verilmesi gereken tüm evraklar taranmış ve evrakların onayları yapılmış olacaktır. Onaysiz hiçbir evrak görüntülenmeyecektir. Ayrıca kendilerine ait onaylanmış sarf kararlarını da yine uzlastirmaci portal üzerinden erisebilecekler. 

Tüm bu işlemleri akıcı bir şekilde yapmak için uzlastirmacilarin tarayıcı olarak Google Chrome tercih etmeleri gerekmektedir. 

Kısaca uzlaştırmacılar nasıl bu işlemi yapacak diye anlatmak gerekirse;

Portala giriş yaptıktan sonra “Gelen İşler” sekmesinde görüntülenen dosyanızı kabul etmeniz halinde, sol tarafta yer alan menüde “Dosyalarım” sekmesini tıklayarak açılacak ekranda “İşlem” kısmının altında yer alan “Dosya Görüntüle” butonunu kullanarak “Evraklar” sekmesinde tarafınıza görevlendirilen dosyayı bilgisayarınıza indirebileceksiniz. 

Ayrıca yapılan işlem neticesinde adınıza düzenlenmiş ve onaylanmış “Sarf Kararını” yine bu ekran üzerinden görüntüleyebileceksiniz. 

Son olarak Mahkeme dosyaları guncellenmeden geliyordu o da bu yükleme ile güncellenecektir.

 3 gün içerisinde adliyeden almamıza gerek kalmayacak zaman tasarrufuna yardımcı olunacak

Uyap editör programını indirin.
Buna rağmen acıkmıyorsa

1- google play store dan, "tiff dosya okuyucu"

2- UDF  okuyucu programını  programını indirin.